Google Analytics

יום חמישי, ספטמבר 02, 2010

אייפודים חדשים, אייטיונס חדש וגם אפל TV - Apple iPods Event

הארוע השנתי של אפל בנושא אייפודים הסתיים בשמחה ובששון.
במשפט אחד אפשר לומר שהיה טוב, כמו תמיד הציפיות היו מוגזמות וכמו רוב הפעמים ההכרזות היו סבירות והגיוניות.

אבל במקום לדבר בחידות בואו נצלול ישר למה בעצם ראינו והאם זה באמת משנה משהו..

הקדמות
כמו בכל ארוע של אפל סטיב ג'ובס לא יכול לפתוח בלי להזכיר עד כמה אפל מצליחה ולזרוק כמה מספרים (במיוחד מספרים שעושים שמח ומראים כמה אפל יותר מוצלחת מהמתחרה, גוגל - אני לא חושב שמספרים מעניינים מישהו כי מי שקורה כאן הגיע כדי לקרוא מה חדש..

iOS
הדבר המעניין שסטיב דבר עליו הוא דווקא העידכונים למערכת ההפעלה שאמורים להגיע בקרוב, הראשון הוא גרסה 4.1 של האייפון / אייפוד טאצ.
העידכון הזה חשוב לי אישית מאוד מכיוון שעל פי ההצהרות של אפל הוא מתקן סופסוף את הבעיות החמורות של האייפון 3G עם מערכת ההפעלה 4.
לא מספיק שקבלנו גרסה מאוד מסורסת של מערכת ההפעלה 4 על ה 3G היא גם עובדת על הפנים.
עוד בתיקוני באגים נראה תיקון לבעית חיישן הקרבה ולתקשורת של כחולה שיש בכשירי דור רביעי של ה iPhone.

בנוסף בגרסה 4.1 נקבל כמה שיפורים נוספים למכשירים שלנו (אילו שתומכים ב iOS4 כמובן)
* איכות תמונות משופרת (אפל טוענת HDR - אבל לא ברור איך ניתן לבצע HDR אמיתי על טלפון אוטומטית)
* העלאת תמונות לרשת באיכות HD ב WiFi אפשרות לרכוש תוכניות טלווזיה באייפון / אייפוד טאצ  - עוד על זה בהמשך.
* Game Center - שהוכרז עוד לפני יציאת iOS4 ועכשיו נקבל אותו באייפון סוף סוף (למי שלא זוכר ה Game Center באייפון / אייפוד טאצ אמור להיות סוג של רשת חברתית למשחקים, בדומה ל Plus+ ואחרים)
אז העידכון הזה אמור לצאת בשבוע הבא.

העידכון השני (והמבאס משהו) קשור לאייפד - נראה שעידכון מערכת ההפעלה לאייפד יהיה רק בנובמבר ואז גם יאוחדו גרסאות האייפד והאייפון / אייפוד טאצ לגרסה 4.2 של iOS.
עוד באותו מעמד נקבל את כל הפיצרים של iOS4 לאייפד כמו גם את האפשרות לשדר תכנים מהאייפד / אייפון / אייפוד טאצ לאפל TV החדש שהוכרז כמו גם את האפשרות להדפיס ישירות מהאייפד (פיצר שחסר בגרסה הנוכחית של האייפד).

iPod Update
כל האייפודים של אפל עודכנו בהכרזה האחרונה (כצפוי בארוע ספטמבר).
האייפוד טאצ' קבל עידכון רציני, מצד אחד הוא הפך קטן יותר ודק יותר, מצד שני הוא קבל את מסך הרטינה המפורסם של האייפון ומצלמה קידמית ואחורית על מנת לאפשר לו לצלם וידאו ב HD (מעניין אבל סטיב לא הזכיר צילום תמונות - יכול להיות שאין כזה?!)
מפוסטים שקראתי ברשת נראה שהמצלמה פחות טובה מזו שיש באייפון אבל אני מניח שבימים הקרובים כל הפיצרים הקטנים האילו יתבררו.
עוד באייפוד טאצ החדש ניתן יהיה למצוא את הגיירוסקופ החדש של האייפון ובעצם כל פיצר למעט הטלפון יש ב iPod Touch. אפילו האפשרות לעשות שיחות FaceTime מהאייפוד טאצ דרך WiFi! (האם אפל מסמנת לחברות הסלולאר את חוסר הרלוונטיות שלהן?)

גם האייפוד ננו עודכן - ואולי זהו העידכון הכי מפתיע (למרות ששמועות וקייסים כבר ראינו בשבועות האחרונים לפני ההכרזה).
האייפוד ננו הפך להיות הרבה יותר קטן (כמעט קטן בחצי גם בגודל וגם במשקל) הוא קיבל מסך מגע ואפילו קליפ - ככה שעכשיו אפשר להשתמש בו לריצה בלי הצורך בכסויים שונים שיחזיקו אותו צמוד לגוף.

הוידאו כאן למטה יתן לכם תחושה יותר טובה לגבי המימדים של האייפוד ננו החדש (נראה מגניב ביותר לטעמי) אבל הנקודה שסטיב לא דיבר עליה היא העובדה שמצלמת הוידאו שהיתה בננו נעלמה כמו גם האפשרות לצפות בוידאו על האייפוד ננו.

בתחושה שלי אפל הולכת לכיוון של שני אייפודים - אחד קטן, הננו שיעלים גם את השאפל והשני האייפוד טאצ שיעלים את הקלאסיק...


אחרון בהכרזה היה האייפוד שאפל.
אחרי שהגרסה הקודמת של האייפוד שאפל עוררה הרבה רעש בגלל העובדה שאין עליו כפתורים אז אפל הקשיבו ועכשיו האייפוד שאפל חוזר בצורתו הקודמת.

דומה מאוד לשלט הקודם של אפל, קצת יותר קטן מהאייפוד שאפל הקודם ועם קליפס.

הרבה צבעים וגם אייפוד בפרויקט Red אפל מוציאה.

האייפוד קלאסיק לא הוזכר בכלל בארוע אבל הוא לא מת (מזל..) פשוט נשאר כפי שהיה, גדול, יפיפה, עם מנשק המשתמש הכי טוב למוסיקה שאי פעם הומצא - אין מה לשפר את המושלם.

אייטיונס iTunes 10
אבל כאן לא נגמרו החדשות - החבר הבא שקיבל עידכון הוא ה iTunes.
גרסה 10 לאייטיונס ואם לומר את האמת ציפיתי מגרסה 10 של התוכנה להיות הרבה יותר מהפכנית ממה שקבלנו אבל כנראה שלא הכל זה מה שאני רוצה...

הדבר הראשון שסטיב ג'ובס הציג זה את האייקון החדש של אייטיונס, אמנם נשמע מינורי משהו אבל האייקון החדש הוא בעצם הורדה של ה CD מהאייקון של תוכנת ניהול המוסיקה של אפל - וההיגיון באמת נכון - ה CD הוא כבר מזמן לא הדרך העיקרית שאנשים מקבלים את המוסיקה שלהם...

אבל הפיצרים החדשים הם הדבר החשוב הרבה יותר:
סינכרון טוב יותר עם האייפון / אייפוד טאצ / אייפד
אמנם לא קבלנו את הסינכון האלחוטי שכלכך רצינו לקבל אבל אפל טוענת שהסינכרון הרבה יותר נוח עכשיו, אם ברמה שאפשר לראות בזמן אמת כמה מקום יש על מכשיר ה iPhone / iPod / iPad שלכם, דרך העובדה שיותר נוח לסדר את התוכנות על המכשירים השונים ועד העובדה שנראה שאפשר לאפשר לשנות גם את האפליקציות שיושבות על הדוק באייטיונס.


השכרת סדרות ב 0.99$
אני יודע שזה משהו שפחות מעניין אותנו כאן בישראל אבל מי שיש לו גם חשבון אייטיונס בארה"ב יכול עכשיו להשכיר סדרות ב 0.99$ לפרק (שזה כ 4 ש"ח) באיכות HD - גם סרטים ירדו למחיר של 4.99$ לאיכות HD ביום יציאת הסרטים ל DVD כשהמחיר ירד עם הזמן להיות יותר ויותר נמוך.
אין ספק שזה פיצר מצויין והמחיר מאוד מאוד רלוונטי (בישראל בכבלים השכרת פרק עולה לרוב 5 ש"ח ככה ש 4 שח זה מחיר מצויין..)

AirPlay
הפיצר הזה הוא בעצם עידכון של פיצר שכבר קיים זמן רב באייטיונס וקיבל עכשיו עידכון נוסף.
ה AirPlay יוצר בעצם מצב שחברות יכולות לכלול בתוך המכשירים שלהם (רמקולים / מערכות / וכו') רכיב של אפל שיתקשר עם האייטיונס דרך WiFi ויאפשר שליטה במכשיר מהאייטיונס וניגון מוסיקה מהאייטיונס למכשיר.
שווה לראות איזה מכשירים תומכים בפיצר יצאו - בינתיים לפי השמות שאפל התחילה לעבוד (Denon / JBL / Marantz / B&W / iHome) איתם על מוצרים נראה ששווה לעקוב אחרי הפיצר הזה..


iTunes Ping - אייטיונס נכנסת לתחום הרשתות החברתיות
תאמת ברגע הראשון חשבתי לעצמי - מה לעזאזל אפל רוצים לעשות כאן? למה להם להכנס לשוק הכי רווי ברשת והאם יש להם בכלל סיכוי?

אבל נראה שהרעיון של אפל נחמד ביותר ויש אפילו מצב שהוא יעבוד טוב.

אייטיונס פינג היא בעצם רשת חברתית שקשורה למוסיקה (למרות שדי ברור לי שמהר מאוד Apple תפתח את השערים גם לסרטים / סדרות ותוכנות לאייפון / אייפוד / אייפד).
אייטיונס פינג הולכת להשתמש במאגר העצום של משתמשים שיש לאייטיונס (קרוב ל 160 מליון משתמשי התוכנה קיימים בעולם) ולתת להם לשתף את הרגלי המוסיקה שלהם עם החברים שלהם.

משתמשי פינג יוכלו לעקוב אחרי אמנים ולקבל את כל העידכונים שלהם (סרטים / קטעי מוסיקה חדשים וסתם עידכוני סטטוס) להגיב להם וכל מה שאפשר לצפות מרשת חברתית.
כמובן שגם הופעות חדשות יהיו שם וגם אפשרות להודיע שחברים שאני הולך להופעה מסויימת וכו'

משתמשי השרות iTunes Ping יוכלו לעקוב גם אחרי חברים שלהם ולראות מה הם אוהבים לשמוע ואיזה אלבומים הם קנו לאחרונה, וכמובן שכל אחד יוכל לעשות את החשבון שלו פתוח לכולם לעקיבה או לתת למי שרוצה לעקוב אבל אם אישור וכמובן שאפשר שלא לתת לאף אחד אפשרות כזו.

רוב הפיצרים האילו דומים מאוד ל last.fm ושרותי רשת נוספים שישנם ברשת רק שהפעם בגלל שזה מחובר לתוך תוכנת האייטיונס אני מאמין שזה יצליח הרבה יותר.

מעניין לראות האם הרשת הזו תצליח ומעניין אותי אישית לראות האם אפל תאפשר לבצע חיבורים בין הרשת שלה לבין רשתות אחרות שכולנו כבר עובדים איתם (Facebook / Twitter / Lasf.fm).

אני כמובן כבר נרשמתי לאייטיונס פינג אבל כמובן שעד שהחברים שלי לא יהיו שם גם לא ברור אם יהיה שם תוכן מעניין בישבילי.

איידיגיטל מסרה בהודעה לעיתונות שבשבועות הקרובים יגיעו האייפודים החדשים לארץ, לא ברור עדיין מה יהיו המחירים ומתי בדיוק הם יגיעו - לכשיהיו עידכונים הם יופיעו כאן.

5 תגובות:

אהרון א. אמר/ה...

תודה רבה על המידע :)

עדי אמר/ה...

האם כדאי לחכות כמה שבועות לפני קנייה, כדי לראות מה התגובות?

(אחרי מה שקרה עם האייפון 4)

LinkTree אמר/ה...

תמיד מומלץ להמתין (אם מרגישים שיש אפשרות להמתין) למרות שכמו שאפשר לראות זה לא שהאייפון 4 השתנה באיזה שהיא צורה בגלל מה שאמרו עליו...

עדי אמר/ה...

הבנתי שהולכים לתקן את הבעיה באייפון בנובמבר - לא?

בינתיים אני חומדת את הנאנו החדש (עדיין שומעת בנאנו דור 1 הלבן)

LinkTree אמר/ה...

הבנתי זה שם של דג
לא יודע מאיפה ההבנה הזו (יש כאילו שטוענים שבסוף החודש הזה יהיה תיקון אבל מי יודע?!)

בכל מקרה אני מסכים - הננו החדש נראה מגניב